Projektowanie ogrodow, Gdańsk, Gdynia i Sopot

Projektowanie ogrodow to inwestycja na lata. Dlatego projektant ogrodów powinien myśleć długoterminowo, planując jak ogrodowa przestrzeń będzie się rozwijać i dojrzewać w czasie. Dlatego OGRODOWY KREATOR wspiera inwestorów w kreowaniu wymarzonego ogrodu na terenie miast Gdańsk, Gdynia i Sopot oraz lokalnych miejscowości.

Z pewnością projektowanie ogrodu to pasjonujący proces, który pozwala stworzyć wyjątkową przestrzeń na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy planujesz mały ogród rekreacyjny, czy rozległy krajobrazowy ogród na osiedlu. Tak czy inaczej ważne jest, aby zwrócić uwagę na kluczowe elementy, które sprawią, że Twoja przestrzeń na zewnątrz będzie spełniać Twoje oczekiwania przez wiele lat. Dlatego dowiedz się więcej, na co zwrócić uwagę przy projektowaniu ogrodu.

Co powinieneś wiedzieć, zaczynając projektowanie ogrodow

Po pierwsze wspólnie z architektem zastanów się, jakie cele ma spełniać Twój ogród. Na przykład czy poza wypoczynkiem będzie to miejsce do rekreacji, miejsce dla dzieci, czy może ogród kulinarny? Jednym słowem określenie celów pomoże dostosować projekt do potrzeb. Po drugie architekt przeprowadzi analizę terenu, w tym topografii, nasłonecznienia, klimatu i rodzaju gleby. W wyniku tego określi, które rośliny będą najlepiej rosły w Twoim ogrodzie. Następnie zaplanuje układ przestrzeni dopasowany do funkcji ogrodu. Nawiasem mówiąc zastanowi się, gdzie umieścić ścieżki, tarasy, altanki, oczka wodne i inne elementy. Rzecz jasna musi jednocześnie myśleć o zachowaniu przepływu i harmonii w ogrodzie.

Dalej dobierze rośliny odpowiednie dla lokalnych warunków klimatycznych i glebowych. Mając to na uwadze postawi na różnorodność, uwzględniając kwitnienie w różnych porach roku. Architekt powinien pamiętać o elementach nieorganicznych, takich jak ścieżki, murki, oświetlenie i meble ogrodowe. Wbrew pozorom to istotna część mająca wpływ na projektowanie ogrodow. Dlatego architekt wybierze materiały i style, które pasują do ogólnej koncepcji ogrodu. Poza tym nie może zapomnieć o oświetleniu. Ponieważ oświetlenie pozwala korzystać z ogrodu po zmroku i nadaje mu charakter. Innymi słowy architekt zaplanuje oświetlenie ścieżek, akcenty na roślinach i strefach wypoczynkowych. W końcu uwzględni aspekty ekologiczne, takie jak zrównoważone praktyki, recykling wody i wsparcie dla lokalnej fauny.

Projektowanie ogrodow przez architekta krajobrazu

Aranżacja ogrodu i projektowanie ogrodow jest procesem twórczym, który wymaga znajomości wielu zagadnień i specjalistycznej wiedzy. Dlatego nawet jeżeli masz w pełni określoną wizje swojego ogrodu warto skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże Ci w jej urzeczywistnieniu. Dlatego zapraszamy Ciebie serdecznie do kontaktu.

10
+

lat
doświadczenia

83

zaprojektowanych
ogrodów

70

zrealizowanych
projektów