Architekt krajobrazu

Architekt krajobrazu projektuje, planuje i tworzy przestrzeń zewnętrzną taką jak ogrody, parki, place miejskie i tereny rekreacyjne. W rezultacie praca architekta krajobrazu to połączenie kreatywności, wiedzy i umiejętności komunikacji z inwestorem. Przede wszystkim celem inwestycji jest stworzenie przestrzeni na świeżym powietrzu, które jest nie tylko piękna ale także funkcjonalna. W dodatku zrównoważona i zgodna z potrzebami klienta. W ten sposób architekt krajobrazu zapewnia estetyczne, funkcjonalne i harmonijne środowisko na świeżym powietrzu.

Dlatego studio OGRODOWY KREATOR projektuje obszary zewnętrzne, biorąc pod uwagę wszystkie Twoje potrzeby. Tworzymy plany i projekty, które uwzględniają układ roślinności. W związku z tym bierzemy pod uwagę estetykę, kolorystykę, sezonowe zmiany i wymagania pielęgnacyjne roślin. Podobnie ważnym aspektem projektowym jest ukształtowanie terenu, rodzaj gleby, elementy dekoracyjne, ścieżki, oświetlenie, a także funkcje przestrzeni, takie jak miejsca do odpoczynku czy zabawy. W przypadku inwestycji deweloperskich ważnym aspektem są dodatkowe przepisy takie jak konieczność budowania ogrodów deszczowych. Dzięki czemu część wody opadowej magazynowana jest na terenie osiedla. Ściślej mówiąc projektując przestrzenie zielone bierzemy pod uwagę wszystkie te aspekty.

Zrównoważone projektowanie ogrodów

Obecnie inwestorzy coraz większy nacisk kładą na zrównoważone projektowanie, które ma na względzie ochronę środowiska. Mając to na uwadze staramy się stosować ekologiczne praktyki, takie jak redukcja zużycia wody, wykorzystanie odnawialnych materiałów i promowanie miejscowych gatunków roślin.

Architekt krajobrazu zapewnia prawidłowy nadzór nad inwestycją

Faktem jest, że ważnym aspektem pracy architekta krajobrazu jest komunikacja z klientem. Dlatego architekt musi zrozumieć potrzeby, preferencje i cele inwestora oraz dostosować projekt do jego oczekiwań. W związku z tym projektant ogrodów podobnie jak kierownik budowy czuwa nad prawidłowym przebiegiem inwestycji. W trakcie projektowania i realizacji mogą pojawić się różne trudności i wyzwania. A konkretnie takie, jak problematyka inżynieryjna, zmienne warunki terenowe czy konieczność dostosowania projektu do budżetu. W tym przypadku architekci krajobrazu muszą być kreatywni i elastyczni w rozwiązywaniu tych problemów. Dodatkowo zapewniając sprawna komunikację między inwestorem a wykonawcą.

10
+

lat
doświadczenia

83

zaprojektowanych
ogrodów

70

zrealizowanych
projektów