Aranżacja ogrodu

Aranżacja ogrodu sprawia, że natura i design splatają się w harmonię, tworząc oazę spokoju. W istocie projektowanie ogrodu jest procesem pozwalającym przekształcić zwykłą przestrzeń na zewnątrz w piękny, funkcjonalny i relaksujący zakątek. Dlatego w tym artykule omówimy, na co zwrócić uwagę podczas projektowania ogrodu oraz kiedy jest najlepszy czas na aranżację ogrodu.

Proces projektowania ogrodu, ukształtowanie terenu i rośliny

Przed rozpoczęciem projektu warto dokładnie zbadać teren. Zwróć uwagę na topografię, glebę, nasłonecznienie i klimat. To pozwoli określić, które rośliny będą najlepiej rosły w Twoim ogrodzie. Dalej określ jakie funkcje ma pełnić Twój ogród. Inaczej mówiąc, czy jest to miejsce relaksu, rozrywki, czy może zielone laboratorium? Jednym słowem wyobraź sobie, jakie aktywności chciałbyś w nim prowadzić.

Aranżacja ogrodu wymaga przemyślanego doboru roślinności. Przede wszystkim wybieraj rośliny odpowiednie do lokalnych warunków klimatycznych i glebowych. Ogólnie rzecz biorąc, postaw na różnorodność, uwzględniając kwitnienie w różnych porach roku.

Hardscaping, aranżacja ogrodu i elementy krajobrazu

Bez wątpienia hardscaping to jeden z kluczowych elementów jakiego wymaga profesjonalna aranżacja ogrodu. Tak naprawdę hardscaping to termin odnoszący się do elementów nieorganicznych w ogrodzie, takich jak ścieżki, tarasy, altanki czy fontanny. Dlatego starannie zaplanuj ich rozmieszczenie, aby tworzyły spójną harmonijną całość.

Na zakończenie pamiętaj o oświetleniu. Ponieważ odpowiednie oświetlenie nadaje ogrodowi charakter, a jednocześnie pozwala korzystać z niego po zmroku. Ze względu na to zainwestuj w efektywny i estetyczny system oświetlenia.

Kiedy jest najlepszy czas na aranżacje ogrodu

Architekt krajobrazu pracuje cały rok. Dlatego projekt ogrodu można wykonać o każdej porze roku. Natomiast prace ziemne i sadzenie roślin są realizowane w cieplejszej połowie roku. Dlatego najlepszy czas na aranżację ogrodu to wiosna, lato lub jesień. Pamiętaj jednak, że projekt ogrodu warto wykonać wcześniej.

Podsumowując, jak widzisz aranżacja ogrodu wymaga odpowiedniego zaangażowania, wiedzy i doświadczenia. Dlatego jeżeli szukasz firmy, która wykona profesjonalny projekt ogrodu, skontaktuj się z naszym studiem. Z wielką przyjemnością i zaangażowaniem pomożemy Ci zaprojektować wymarzony ogród.

10
+

lat
doświadczenia

83

zaprojektowanych
ogrodów

70

zrealizowanych
projektów